Ratlankių tipai

Nuo tada, kai buvo išrastas ratas, jo dizainas stipriai pasikeitė. Šiuolaikinės technologijos leidžia pagaminti įvairių stilių ir spalvų ratų, kurie atitiks bet kokio vairuotojo poreikius ir troškimus. Tinkamai parinkti ratlankiai gali pakeisti automobilio išvaizdą visu šimtu aštuoniasdešimt laipsnių.

 Plieniniai ratlankiai

Per amžius plieniniai ratlankiai buvo standartiškai dedami ant naujų automobilių. Šie ratlankiai yra pigūs ir dažniausiai neestetiškos išvaizdos. Paprastai jie būna uždengiami plastmasiniais uždangalais (liaudiškai dar vadinamais „kalpokais“). Plieniniai ratlankiai palaipsniui yra keičiami lengvojo lydinio ratlankiais, kurių gamyba tampa vis pigesnė.

 plieniniai ratlankiai2 plieniniai ratlankiai1

Lengvojo lydinio ratlankiai

Lengvojo lydinio ratlankiai paprastai gaminami iš aliuminio ar magnio lydinio. Šio tipo ratlankiai būna įvairių dydžių. Lengvojo lydinio ratlankiai gali pagerinti automobilio riedėjimą ir kontrolę. Šie ratlankiai puikiai atrodo, su jais automobilis atrodys išvaizdesnis. Lengvojo lydinio ratlankiai yra lengvi ir stiprūs, jie dažnai naudojami automobilio veiklai pagerinti.

 lengvojo lydinio ratlankis2 lengvojo lydinio ratlankis1

Chromuoti ratlankiai

Chromas – tai blizgus nikelis, kuriuo padengiamas ratlankis. Chromu padengtas ratas įgauna papildomo svorio, tačiau vis tiek šis ratlankio padengimo būdas yra labai populiarus. Chromuoti ratlankiai gali būti įvairių dydžių, tačiau patys populiariausi yra 20 colių ir dar didesni ratlankiai. Chromuoti ratlankiai nepagerina automobilio vairavimo savybių, tačiau jų išvaizda yra įspūdinga.

 chrouoti ratlankiai2 chrouoti ratlankiai1

Spineriai

Spinerių populiarumas pastaruoju metu vis auga. Šie ratlankiai turi kyšančia dalį, kuri sukasi aplink rato stebulę, nepaisant to ar važiuoja automobilis, ar stovi vietoje. Kaip ir chromuoti ratlankiai, spineriai negerina automobilio važiavimo kokybės, jie tik pagerina mašinos estetinį vaizdą. Spineriai būna įvairių dydžių, formų ir spalvų, šie ratlankiai yra žymiai brangesni nei kitokio tipo ratlankiai.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA spineriai2

Atminkite, kad ratlankiai gali stipriai pakeisti automobilio vairavimo savybes. Nedėkite didelių ir sunkių ratlankių mažiems automobiliams. Mažas automobiliukas bus žymiai lengviau valdomas su mažais ir lengvais ratlankiais. Visai priešingas variantas, kuomet renkate ratlankius sunkvežimiams. Norint išsirinkti tinkamiausius ratus savo automobiliui, geriausia yra pasitarti su specialistais, dirbančiais padangų ar ratlankių parduotuvėse.